Przydatne porady


 

Jak pięknie wyglądać na studyjnej sesji zdjęciowej?

Obawiasz się, czy dobrze wypadniesz na zdjęciach w studio? Przygotowanie to fundament każdej sesji, tylko od czego zacząć? Poniżej kilka porad, które pomogą Ci cieszyć się pięknymi zdjęciami z sesji.

Dlaczego warto zadbać o włosy

Fryzura to element, który zwraca największą uwagę podczas oglądania zdjęć portretowych. Zadbaj o nie w pierwszej kolejności. Pielęgnacja włosów, strzyżenie i farbowanie najlepiej zaplanować odpowiednio wcześniej. Twój fryzjer chętnie przyjdzie Ci z pomocą. Wymodelowane włosy podkreślą Twój wizerunek i styl, dodadzą pewności siebie. Postaraj się jednak, aby fryzura nie odbiegała za bardzo od tej, którą nosisz na co dzień. Jeżeli zazwyczaj nosisz proste, rozpuszczone włosy, to nie kreuj się na osobę z burzą loków na głowie.

Tak, wiem, bardzo często kobiety z gładkimi włosami marzą o lokach, a te z kręconymi chętnie zobaczyłyby się w lustrze z prostą fryzurą. Jednak nagła, radykalna zmiana tuż przed sesją może sprawić, że w przyszłości nie będziesz zadowolona ze swoich zdjęć. Możesz żałować, że dałaś się unieść chwilowemu kaprysowi, a osoba na zdjęciach wcale nie będzie Ciebie przypominać.

Jeżeli masz ochotę na metamorfozę, zrób to subtelnie i z wyczuciem. Najlepsze zdjęcia portretowe to takie, na których jesteś Ty w lekko ulepszonej wersji.

Zwróć uwagę, aby włosy nie przysłoniły Ci za bardzo twarzy i oczu. Włosy blisko twarzy rzucają dodatkowy cień, który może wyglądać nieestetycznie. Najlepiej podejść do zdjęcia w fryzurze, w której czujesz się po prostu komfortowo.

Twarz – na co zwrócić uwagę

Uroku doda Ci z pewnością starannie wykonany makijaż. Uważam, iż każda kobieta przed sesją, podczas przygotowań, powinna obowiązkowo nałożyć na twarz podkład. Fluid zakryje wszelkie niedoskonałości, a skóra będzie gładka. Jest niezastąpionym pomocnikiem fotografa i sprawia, że późniejszy komputerowy retusz twarzy przyniesie doskonały efekt. Osoba, która chce dobrze wyglądać na zdjęciach musi zadbać o to, aby twarz została zmatowiona. Odrzuć zatem bardzo modne ostatnio rozświetlacze do twarzy. Sesja w blasku lamp studyjnych rządzi się swoimi prawami. Kiedy światło studyjne oświetla błyszczący fragment odbija się, tworząc na powierzchni dużą plamę światła. Makijaż do sesji w studio powinien być odrobinę mocniejszy niż zwykle. Dodaj dodatkową warstwę różu na policzki i umaluj oczy.

Jak przygotować dłonie

Jeśli na zdjęciach będą widoczne dłonie, to należy zrobić wszystko, aby uniknąć ich nadmiernego zaczerwienienia. Jak to osiągnąć? Przynajmniej dzień przed sesją daj swoim dłoniom odpocząć. Unikaj długiego moczenia w wodzie. Pranie ręczne i zmywanie podłóg przełóż na później, kiedy sesja już się skończy.

Spakuj się dzień wcześniej

Jeśli w sesji będą uczestniczyć bliskie Ci osoby, na przykład dzieci, to przygotuj wcześniej ubrania i spakuj je do torby. Uważaj tylko, aby się nie wygniotły. Do zdjęć rodzinnych wybierz dla wszystkich ubrania w zbliżonej kolorystyce i wykonane z podobnych materiałów. Możesz również dać każdemu członkowi rodziny jeden element w tym samym kolorze. Na przykład granatowa opaska do włosów dla dziewczynki i szelki lub muszka w tym samym odcieniu granatu dla chłopca sprawią, że rodzeństwo będzie na zdjęciu wyglądać spójnie. Inny przykład to czerwone opaski do włosów dla córek, które współgrają z czerwonymi, pomalowanymi ustami i paznokciami mamy. Na sesję zabierz szczotkę, grzebień i błyszczyk.

Wspomniałam o wcześniejszym przygotowaniu ubrań po to, abyś w dniu sesji była pewna, że o niczym nie zapomniałaś i żebyś nie musiała się przejmować tymi szczegółami na pięć minut przed wyjściem z domu.

Wprowadź się w dobry nastrój

Posłuchaj ulubionej muzyki. Odrzuć złe emocje. Zadbaj, aby przed sesją położyć się wcześniej spać. Wypoczynek jest bardzo ważny. Jeśli do studia musisz dojechać samochodem, to pamiętaj, że pośpiech i zdenerwowanie podczas jazdy nie wpływają zbyt dobrze na Twoje samopoczucie. Myśl pozytywnie. Pamiętaj również, że najpiękniejszą ozdobą na zdjęciach jest uśmiech.