Oferta

Sesja noworodkowa

Sesja noworodkowa

Pierwsze dni Twojego maluszka szybko miną. To idealny czas na wykonanie zdjęć noworodkowych. Chwile, gdy witasz swoje dziecko na świecie są wzruszające, niosą wiele emocji, ale nie ukrywam, że rola młodego rodzica wiąże się również z niewyspaniem i zmęczeniem. To naturalne. Ja też tak miałam i doskonale rozumiem sytuację.

Pamiętaj, że najlepszy czas na fotografowanie twojego maluszka to pierwsze 21 dni życia. W tym czasie noworodki dłużej i mocniej śpią, pozwalają ułożyć się w urocze pozy, zdjęcia są bardziej artystyczne, a ja osiągam efekty, o których marzą rodzice.

Czas ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz zachwycić się zdjęciami Twojego maluszka! Ujęcia z nóżkami przykurczonymi niemal przy twarzy, z rączkami pod buzią, piękne ułożenie w misie lub serduszku jest możliwe ze względu na elastyczność, którą noworodek posiada po wyjściu z brzuszka, kiedy stawy nie są jeszcze sztywne, a mięśnie silne.

Dzieci pozycjonuję, czyli układam, w bezpieczny sposób. Uwielbiam tworzyć zdjęcia dopracowane w każdym calu, a układanie dzidziusia w noworodkowych pozach wymaga ogromnej cierpliwości i doświadczenia. Maluszki lubią być owijane i ułożone w sposób przypominający pozy z brzuszka mamusi. Niezwykle dbam o komfort maluszka. W moim studio będzie mu ciepło, będzie często karmiony i przewijany. Doświadczenie w pracy z noworodkami sprawiło, że mam swoje metody, by Wasz skarb czuł się zrelaksowany i zapadł w głęboki sen.

Stosowany przeze mnie sposób oświetlenia nie razi oczu dziecka. Mam swoją wizję kadru z łagodnym oświetleniem. Każde wybrane zdjęcie poddaję obróbce, a dzięki retuszowi podkreślam piękno dziecka. Postprodukcja nadaje fotografii artystyczny charakter.

Pracuję w klasyczny tonie, skupionym na modelu.

Sesja noworodkowa to 2-4 godziny spędzone w moim studio w Rudzie Śląskiej. Do sesji trzeba podejść ze spokojem i uśmiechem, bez stresu. Maluszek jak gąbka chłonie emocje najbliższych, wśród których przebywa, reaguje na zły nastrój, zdenerwowanie i staje się niespokojny. Sesja noworodkowa jest czasochłonna, nie można się stresować upływającymi minutami. Zaspokojenie potrzeb małego modela, ułożenie i dopracowanie drobnych detali wymaga czasu.

W trakcie sesji wykonuję zdjęcia samego maleństwa, a także dziecka z rodzicami i rodzeństwem.

Zapewniam wszystkie rekwizyty, czapeczki, opaski, kocyki, piękne i wyszukane ubranka, które wcześniej dopasowuję wg wagi i długości dziecka. Biorę również pod uwagę upodobania rodziców. Dodatki zamawiam u rzemieślników lub tworzę sama.

Dzieci są różne, mają swój plan dnia. To dziecko zdecyduje o przebiegu sesji. Na początku sesji obserwuję noworodka i podpytuję rodziców o zachowania maluszka. Moje doświadczenie pozwala zrozumieć mowę ciała dziecka. Pracuję, by uchwycić dziecko z różnych punktów widzenia i dostarczyć zróżnicowaną galerię zdjęć. Przed sesją robię plan wykonywanych ujęć, ale ostateczne pozy zależą od dziecka. To ono jest tu najważniejsze. Skupiam się na tym co lubi i to ono prowadzi mnie przez sesję. Nie narzucam z góry liczby stylizacji, wszystko zależy od maluszka i jego reakcji na dotyk.

Przebieram dziecko kilka razy w różne ubranka, zmieniam owijki, kocyki, czapeczki i opaski. Wykonuję ujęcia w foteliku, w koszu, misach, drewnianym serduszku, łóżeczku, na pufie noworodkowej oraz ujęcia z rękami rodziców.

Dla dziecka trzeba zabrać: jedzenie, pieluszki typu pampers, jedną pieluszkę tetrową, podkład, nawilżane chusteczki, dwa kocyki lub kocyk i ręcznik do owijania podczas usypiania, smoczek, a dla siebie przekąski i napoje.

Do zdjęć noworodka z rodzicami najlepiej założyć koszulki w tej samej kolorystyce: beżowe, czarne lub białe.

Po sesji prześlę Ci zdjęcia e-mailem jeszcze przed obróbką i w małym formacie. Rodzice dokonują wyboru zdjęć. Czas realizacji to zwykle 14 dni roboczych.

Zdjęcia po obróbce przekazuję w wersji elektronicznej w wysokiej rozdzielczości bez logo oraz w formie papierowej w pudełku. Istnieje możliwość zamówienia kolejnych ujęć z obróbką, odbitek lub albumu. Sesje odbywają się w studio w Rudzie Śląskiej - Halembie.

Myślę o Twoim dziecku już w trakcie przygotowania sesji. To ono jest przecież najważniejsze. Z pewnością w przyszłości, kiedy Twoje dziecko przejrzy zdjęcia z sesji, będzie Ci wdzięczne. Sesja noworodkowa jest najlepszym prezentem, jaki możesz podarować dziecku i sobie z okazji narodzin. Zdjęcia zachowają swoją wartość na długie lata.

Sesja noworodkowa

Pakiet Brzuszek plus Maluszek 700zł

 
Dodatkowe ujęcie z sesji (retusz, odbitka 15x21 i wersja elektroniczna) - 30 zł.

Sesja noworodkowa w domu klienta - dopłata 200 zł.

W celu rezerwacji sesji należy skontaktować się telefonicznie. Płatność następuje w dniu sesji gotówką lub przelewem, ewentualne dodatkowe ujęcia, odbitki, zdjęcia na płótnie można opłacić przy odbiorze lub przelewem.


©Fotokos Katarzyna Kosman 2024